منو سخنرانی مکتوب

ENGLISH TABARAK

منو بهداشت و سلامت

 امروز ادبیات و سوالات فرزندان ما عوض شده است/دغدغه ها چیز دیگه ای شده است

    ۲۱ بهمن ۱۳۹۵    امروز ادبیات و سوالات بچه های ما عوض شده است دغدغه ها چیز دیگه ای شده است تواضح و نماز اول وقت شهدا را باید عبرت نامه کرد .۵۰۰وصیتنامه شهدا چاپ شده است.در همه این وصیتنامه سفارش ولایت فقیه و امام(ره) امده است .

در مورد شهدا نباید ناراحت شویم طبق ایات قران شهدا زنده اند ، نه به زبان بیاور و نه بپندار که شهدا مرده اند . شهید حیات برزخی دارد که خوشحال است بشارت و نظارت دارد.

اولین قطره خون شهید که به زمین ریخته می شود تمام وجودش توجه به خداوند می شود هفت جایزه به او تعلق می گیرد .مقام شهید مقام ساده و معمولی نیست .
حدیث در مجمع البیان داریم که می گوید شهید وقتی شهید می شود چیزهایی می بینید که کسی ندیده است .شهدا در روز قیامت مستقیم با خدا حرف می زنند .شهدا کریم الله هستند .اینها غبطه دارد برای ما .یکی از درهای  بهشت از ان شهداست .

پیامبر در مجمع البیان می فرماید :خدا به خانواده شهید  می گوید همسر و مادر شهید غصه نخورید من خلیفه شهید هستم در خانواده اش .هر که خانواده شهدا را خوشحال کند خدا را خوشحال کرده است و هر کس انها را ناراحت کند خدا را ناراحت کرده است .

اخلاق شهدا را باید در جامعه برجسته کنیم .صدا و سیما بنیاد شهید مراکز تبلیغاتی در این زمینه ورود پیدا کند .اهمیت به نماز و واجبات از اخلاق شهدا و تواضع و فروتنی از دیگر خصوصیات انها بود .

امروز ادبیات و سوالات بچه های ما عوض شده است دغدغه ها چیز دیگه ای شده است تواضح و نماز اول وقت شهدا را باید عبرت نامه کرد .۵۰۰وصیتنامه شهدا چاپ شده است  . در همه این وصیتنامه سفارش ولایت فقیه و امام(ره) امده است .
در مرگ سه چیز مخفی است زمین زمان، زمینه ، نمی دانیم کجا چگونه و چطوری می میریم .اگر کسی میدانست که چگونه می میرد سنگ روی سنگ قرار نمی گرفت ولی ائمه معصومین می دانند که چگونه و کجا شهید می شوند چون ظرفیت دارند خداوند به انها گفته است ولی ما نه زمین نه زمان نه زمینه را می دانیم .به این سه مورد فکر نکنیم باید به این فکر کرد که ایا می شود با شهدا محشور شد .

ما دو جور شهید داریم شهید اصلی و شهید حکمی ،شهید اصلی در جبهه شهید می شود ولی شهید حکمی شاید در  بیمارستان بمیرد ولی شهید محسوب می شود .اگر کسی از روی صداقت  شهادت در راه خدا بخواهد به هر شکلی بمیرد شهید از دنیا رفته است .

هر کسی خشمش را کنترل کند به خاطر خدا اعصبانیتش را فرو کش کند با شهدا محشور خواهد شد .کنترل شهوت هم از دیگر راههای محشور شدن با شهداست .

بدانید شهدا در این عالم خاکی نظارت دارند .بر عالم زندگی مدیریت دارند .اگر حاجتی دارید شهدا را می توانید واسطه قرار دهید .شهید به ناراحتی خانواده اش ناراحت می شود .

اگر بدانید عظمت شهید کجاست هیچوقت برای شهید خود ناراحت نمی شوید .

اطلاعات تماس

 

روابط عمومی گروه :    0989101660080

 

سامانه پیام کوتاه :     30002644555555

 

آدرس : استان قم شهر قم گروه پژوهشی تبارک

 

پست الکترونیک :    shiaquest@gmail.com

 

جستجو در سایت

درباره گروه تبارک

گروه تحقیقی تبارک با درک اهميت اطلاع رسـاني در فضاي وب در سال 88 اقدام به راه اندازي www.Tabarak.ir نموده است. اين پايگاه با داشتن بخشهای مختلف هزاران مطلب و مقاله ی علمي را در خود جاي داده که به لحاظ کمي و کيفي يکي از برترين پايگاه ها و دارا بودن بهترین مطالب محسوب مي گردد.ارائه محتوای کاربردی تبلیغ برای طلاب و مبلغان،ارائه مقالات متنوع کاربردی پاسخگویی به سئوالات و شبهات کاربران,دین شناسی،جهان شناسی،معاد شناسی، مهدویت و امام شناسی و دیگر مباحث اعتقادی،آشنایی با فرق و ادیان و فرقه های نو ظهور، آشنایی با احکام در موضوعات مختلف و خانواده و... از بخشهای مختلف این سایت است.اطلاعات موجود در این سایت بر اساس نياز جامعه و مخاطبين توسط محققين از منابع موثق تهيه و در اختيار كاربران قرار مى گيرد.

Template Design:Dima Group