تماشاگری جنسی

متأسفانه مدتى است به عكس‏هاى لخت با نگاه شهوانى مى‏نگرم، آيا اين نوعى استمنا است؟
يكى از انحرافات جنسى، نگاه كردن به تصاوير و صحنه‏هاى تحريك كننده است كه به آن «تماشاگرى جنسى» يا «نظر بازى» مى‏گويند. ويژگى اصلى كسانى كه دچار اين انحراف هستند، مشاهده دزدانه تصاوير يا افراد بى‏خبر است. آنان علاوه بر ديدن تصاوير، در صورت امكان به نگاه دزدانه و تماشاگرى بدن افراد در حال برهنه يا فعاليت جنسى، علاقه فراوان دارند و اين عمل را به منظور كسب انگيختى جنسى انجام مى‏دهند! اين افراد معمولاً در جريان تماشاگرى، ممكن است بلافاصله بعد از آن اقدام به استمنا كنند!!
شروع انحراف تماشاگرى جنسى، معمولاً قبل از سن پانزده سالگى است و اين انحراف گرايش به مزمن شدن دارد و حتى ممكن است بعد از ازدواج نيز ادامه داشته باشد؛ علت آن - همانند ساير انحراف‏هاى جنسى - كاملاً روشن نيست، ولى اين حالت در يك نوجوان يا جوان مجرد، حكايت از نياز شديد جنسى و عاطفى او دارد و چه بسا با ارضاى غريزه جنسى از راه مشروع (ازدواج)، اين انحراف به تدريج از بين برود.
اما درباره اينكه نگاه شهواتى به اين تصاوير استمنا محسوب مى‏شود؟ بايد گفت؛ «استمنا» آن است كه انسان به انگيزه تحريك جنسى و خروج منى فكرى را در ذهن بپروراند و يا فعاليت جنسى انجام . دهد. چنين كارى حرام است اگرچه منى خارج نشود و اگر منى خارج شود غسل جنابت نيز واجب مى‏شود.(ر.ك: رساله دانشجويى، احكام استمنا، قم: نشر معارف.)
براى درمان اين اختلال، به راه كارهاى زير عمل كنيد:
1. در صورت امكان هر چه زودتر ازدواج كنيد،
2. اگر امكان ازدواج مهيا نيست، فردى را به عنوان همسر انتخاب و از او خواستگارى كنيد و او را به عقد خود در آوريد - اگر مراسم عروسى را چند سال به تأخير بيندازيد - با اين كار هم نياز جنسى - عاطفى خود را تأمين كنيد و هم هزينه زندگى مستقل را بر عهده نخواهيد داشت.
3. نگاه خود را كنترل كنيد. يكى از علل اين انحراف، عدم كنترل نگاه است ؛ اگر كسى چشم خود را آزاد بگذارد قطعاً دچار مشكل خواهد شد.
نویسنده: ابوالقاسم بشیری

اطلاعات تماس

 

روابط عمومی گروه :    0989101660080

 

سامانه پیام کوتاه :     30002644555555

 

آدرس : استان قم شهر قم گروه پژوهشی تبارک

 

پست الکترونیک :    shiaquest@gmail.com

 

جستجو در سایت

درباره گروه تبارک

گروه تحقیقی تبارک با درک اهميت اطلاع رسـاني در فضاي وب در سال 88 اقدام به راه اندازي www.Tabarak.ir نموده است. اين پايگاه با داشتن بخشهای مختلف هزاران مطلب و مقاله ی علمي را در خود جاي داده که به لحاظ کمي و کيفي يکي از برترين پايگاه ها و دارا بودن بهترین مطالب محسوب مي گردد.ارائه محتوای کاربردی تبلیغ برای طلاب و مبلغان،ارائه مقالات متنوع کاربردی پاسخگویی به سئوالات و شبهات کاربران,دین شناسی،جهان شناسی،معاد شناسی، مهدویت و امام شناسی و دیگر مباحث اعتقادی،آشنایی با فرق و ادیان و فرقه های نو ظهور، آشنایی با احکام در موضوعات مختلف و خانواده و... از بخشهای مختلف این سایت است.اطلاعات موجود در این سایت بر اساس نياز جامعه و مخاطبين توسط محققين از منابع موثق تهيه و در اختيار كاربران قرار مى گيرد.

Template Design:Dima Group