منو سخنرانی مکتوب

پنج نکته مهم درباره استقامت اقتصادی بحران هایی که در زندگی انسان پیش می‌آید متفاوت است. برای همین هر کدام به اقتضای خود استقامت های متفاوتی هم می طلبد. در سوره مبارکه جن آیه ۱۶ خداوند درباره پاداش استقامت موضوع عجیبی را بیان می کند. می فرماید: " و ان لو استقاموا علی الطریقة لاسیقینا ماءغدا"
اگر مردم استقامت بورزند در راه حق، با آب فراوان سیر آبشان می کنیم. کنایه از اینکه وضع اقتصادی آنها هم خوب خواهد شد . وابستگی شان به دیگران هم کم خواهد شد.
 امشب می خواهم درباره موضوع اقتصاد و ثروت و مال از منظر اسلامی و قرانی پنج نکته مهم را مطرح کنم :

?نکته اول اینکه در اسلام اقتصاد با معنویت گره خورده است. اقتصاد و کار نباید جای ذکر خدا را بگیرد.
? نکته دوم اینکه در اسلام ثروتمندی بد نیست برعکس اتفاقاً این فقر است که نهی شده و مذموم است . لذا اجازه بیماری و کسالت به هیچکس داده نشده است. در روایت است که دو چیز کلید همه بدبختی هاست کسالت و تنبلی .
?نکته سوم کار در اسلام عبادت است . به منزله عزت و افتخار است . در روایت آمده است که گناهی هست که حتی نماز و روزه هم کفاره آنها نمی تواند باشد. اما کسب روزی حلال چرا.
? نکته چهارم در اسلام خودخوری و خودمحوری وجود ندارد. با تأکید بر ایثار و انفاق و اطعام دیگران و دستگیری و امثالهم شده است.
? نکته پنجم هم اینکه در اسلام اقتصاد با اخلاق پیوند خورده است. یعنی دروغ خیانت سختگیری احتکار و نباید در بازار مسلمین جایی داشته باشد اگر همین پنج محور در جامعه رعایت شود بسیاری از مشکلات کشور حل خواهد شد همه این موارد گفته شده نیز

?در زندگی حضرت زهرا م الله علیها به چشم می‌خورد حضرت زهرا سلام الله علیها در حالی که زندگی ساده ای داشت که باغ فدک در اختیار ایشان بود ایشان در حالی با دست خود گندم را نان می‌کرد و سه شبانه روز غذای افطار خود را به مسکین و یتیم و اسیر می داد که باغ فدک به نام ایشان بود با اینکه ثروت فراوان داشتند هم به سادگی زندگی می‌کردند و هم در راه خدا انفاق می کردند.

اطلاعات تماس

 

روابط عمومی گروه :    0989101660080

 

سامانه پیام کوتاه :     30002644555555

 

آدرس : استان قم شهر قم گروه پژوهشی تبارک

 

پست الکترونیک :    shiaquest@gmail.com

 

جستجو در سایت

درباره گروه تبارک

گروه تحقیقی تبارک با درک اهميت اطلاع رسـاني در فضاي وب در سال 88 اقدام به راه اندازي www.Tabarak.ir نموده است. اين پايگاه با داشتن بخشهای مختلف هزاران مطلب و مقاله ی علمي را در خود جاي داده که به لحاظ کمي و کيفي يکي از برترين پايگاه ها و دارا بودن بهترین مطالب محسوب مي گردد.ارائه محتوای کاربردی تبلیغ برای طلاب و مبلغان،ارائه مقالات متنوع کاربردی پاسخگویی به سئوالات و شبهات کاربران,دین شناسی،جهان شناسی،معاد شناسی، مهدویت و امام شناسی و دیگر مباحث اعتقادی،آشنایی با فرق و ادیان و فرقه های نو ظهور، آشنایی با احکام در موضوعات مختلف و خانواده و... از بخشهای مختلف این سایت است.اطلاعات موجود در این سایت بر اساس نياز جامعه و مخاطبين توسط محققين از منابع موثق تهيه و در اختيار كاربران قرار مى گيرد.

Template Design:Dima Group