منو سخنرانی مکتوب

موضوع: راه های ابراز مودت اهلبیت علیهم السلام

?گزیده سخنرانی حجت_الاسلام_رفیعی

????

?نبی گرامی اسلام از انسان‌ها مزد رسالت نخواستند و تنها چیزی که از مردم در مقابل اجر رسالت انتظار داشتند، مودت و محبت نسبت به «قربی» بود.

?مودت، همان محبتی است که انسان آن را به صورت علنی اظهار و ابراز نماید و به دیگران اعلام کند و منظور از «قربی» بر اساس فرموده نبی گرامی اسلام، وجود مبارک حضرت علی، حضرت زهرا و فرزندان ایشان علیهم السلام است.

?آیه مودت نیز تأکید می‌کند باید مودت و محبت به این خانواده ابراز و اعلان شود.

?انسان باید مودت خود را درجایی هزینه نماید که ارزش داشته باشد و چه جایی بهتر از مودت و محبت داشتن نسبت به خاندان عصمت و طهارت که دارای ارزشی غیرقابل وصف است.

?اعلان و ابراز مودت و محبت به «قربی» بر اساس آیات قرآن امری واجب است و شیوه‌های مختلفی برای آن وجود دارد که اولین و کمترین روش اعلان مودت و محبت، ابراز لسانی است.

?1- روش زبانی
?یکی از روش های زبانی مودت و محبت اهل‌بیت(ع)، نام‌گذاری فرزندان به اسامی مبارک اهل‌بیت(ع) است که هم برکات زیادی در زندگی دارد و هم هویت اسلامی فرزندان حفظ می‌شود و هم اسامی اهل‌بیت(ع) گسترش می‌یابد.

?امروزه این خطر احساس می‌شود که دشمن با تغییر اسامی نوزادان شیعه به دنبال حذف اسامی اهل‌بیت(ع) است چراکه معاویه نیز برای مبارزه با حضرت علی علیه‌السلام از نام‌گذاری نوزادان به اسم علی ممانعت می‌کرد.

?2- روش علمی
?دومین روش جهت اعلان مودت و محبت به خاندان عصمت و طهارت، دوستی علمی  و روش علمی می‌باشد که نوشتن کتاب و دفاع از اهل‌بیت(ع) از مصادیق این روش است.

?افرادی مانند علامه امینی کتاب الغدیر و شیخ آقابزرگ تهرانی کتاب الذریعه و شیخ عباس قمی کتاب سفینه البحار و… را کتابت نمودند.

?کسانی که قدرت کتابت ندارند باید در خصوص فضایل اهل‌بیت(ع) کتب مختلف را مطالعه نمایند و عقاید خود را در مقابل شبهات فضای مجازی و وهابیت محکم نمایند.

?3. روش نثار جان
?سومین روش نیز داشتن مودت و محبت از طریق جان است که امثال میثم تمارها، مالک اشترها، عمار یاسرها و… نمونه‌های بارز این روش هستند که با جان خود در راه دفاع از اهل‌بیت(ع) به مبارزه پرداختند و امروزه نیز شهدای مدافع حرم برای حفظ حریم ولایت با داعش و گروه‌های تکفیری مبارزه می‌کنند.

?4- روش عملی
?روش چهارم اظهار مودت و محبت به اهل‌بیت(ع)، مودت و محبت عملی است.

?بانوان با داشتن حجاب و اقتدا به حضرت زهرا سلام‌الله علیها و حضرت زینب(س) و آقایان با چشم‌پوشی از نامحرم به صورت عملی محبت به اهل بیت(ع) را نشان دهند.

?خواندن نماز، عدم گران‌فروشی توسط کاسبان، امانت‌داری مسئولین، عدم دست‌درازی به بیت‌المال و…. از نمونه‌های بارز مودت عملی اهل بیت(ع) هستند.

?حرم حضرت معصومه (س) - 97/11/15

اطلاعات تماس

 

روابط عمومی گروه :    0989101660080

 

سامانه پیام کوتاه :     30002644555555

 

آدرس : استان قم شهر قم گروه پژوهشی تبارک

 

پست الکترونیک :    shiaquest@gmail.com

 

جستجو در سایت

درباره گروه تبارک

گروه تحقیقی تبارک با درک اهميت اطلاع رسـاني در فضاي وب در سال 88 اقدام به راه اندازي www.Tabarak.ir نموده است. اين پايگاه با داشتن بخشهای مختلف هزاران مطلب و مقاله ی علمي را در خود جاي داده که به لحاظ کمي و کيفي يکي از برترين پايگاه ها و دارا بودن بهترین مطالب محسوب مي گردد.ارائه محتوای کاربردی تبلیغ برای طلاب و مبلغان،ارائه مقالات متنوع کاربردی پاسخگویی به سئوالات و شبهات کاربران,دین شناسی،جهان شناسی،معاد شناسی، مهدویت و امام شناسی و دیگر مباحث اعتقادی،آشنایی با فرق و ادیان و فرقه های نو ظهور، آشنایی با احکام در موضوعات مختلف و خانواده و... از بخشهای مختلف این سایت است.اطلاعات موجود در این سایت بر اساس نياز جامعه و مخاطبين توسط محققين از منابع موثق تهيه و در اختيار كاربران قرار مى گيرد.

Template Design:Dima Group