‌ نماز يكي از اصول نيكيهاست
«... و لكنّ البرّ من امن بالله و اليوم الآخر و الملائكة و الكتاب و النبيّين ... و اقام الصّلوة...»
بلكه نيكي (و نيكوكار) كساني هستند كه به خدا و روز رستاخيز و فرشتگان و كتاب آسماني و پيامبران ايمان آورده‌اند... و نماز را برپا مي‌دارند... .«بقره ، 177»
آيه‌ فوق از جهت جامعيّت صفات مردم نيكوكار قابل دقّت است و به تمام اصول اعتقادي و عبادي و اجتماعي اشاره كرده زيرا به شش موضوع مهم و اساسي توجه شده و آنها عبارتند از:
ايمان، انفاق، نماز، زكات، وفاداري به عهد و صبر و بردباري.
توجه به آيه شريفه مي‌رساند كه اسلام تا چه اندازه نظر جامع و وسيع دارد.
سومين اصلي كه آيه به آن اشاره فرموده و از صفات مردان نيكوكار شمرده نماز است، آنان نماز را با تمام شرايط و حدود، با كمال اخلاص و مواظبت انجام مي‌دهند.
روشن است كه چنين نمازهايي در پرورش روح آنان چه تأثيري دارد.[1]
يكي از اعمال آنها را توجه به نماز كه يك حكم عبادي است قرار داده كه دربارة آن فرمود: (ان الصلوة تنهي عن الفحشاء و المنكر).[2]
[1] . نمونه، ج 1، ص 34.
[2] . عنكبوت / 41 و اقم الصلوة لذكري...

اطلاعات تماس

 

روابط عمومی گروه :    0989101660080

 

سامانه پیام کوتاه :     30002644555555

 

آدرس : استان قم شهر قم گروه پژوهشی تبارک

 

پست الکترونیک :    shiaquest@gmail.com

 

جستجو در سایت

درباره گروه تبارک

گروه تحقیقی تبارک با درک اهميت اطلاع رسـاني در فضاي وب در سال 88 اقدام به راه اندازي www.Tabarak.ir نموده است. اين پايگاه با داشتن بخشهای مختلف هزاران مطلب و مقاله ی علمي را در خود جاي داده که به لحاظ کمي و کيفي يکي از برترين پايگاه ها و دارا بودن بهترین مطالب محسوب مي گردد.ارائه محتوای کاربردی تبلیغ برای طلاب و مبلغان،ارائه مقالات متنوع کاربردی پاسخگویی به سئوالات و شبهات کاربران,دین شناسی،جهان شناسی،معاد شناسی، مهدویت و امام شناسی و دیگر مباحث اعتقادی،آشنایی با فرق و ادیان و فرقه های نو ظهور، آشنایی با احکام در موضوعات مختلف و خانواده و... از بخشهای مختلف این سایت است.اطلاعات موجود در این سایت بر اساس نياز جامعه و مخاطبين توسط محققين از منابع موثق تهيه و در اختيار كاربران قرار مى گيرد.

Template Design:Dima Group