مواظبت بر نماز؛ سبب عاقبت بخیری

امام صادق علیه‌السلام می‌فرمایند:

«ان ملک الموت یدفع الشیطان عن المحافظ علی الصلاة و یلقنه شهادة ان لا اله الا الله و ان محمدا رسول الله فی تلک الحالة العظمیه؛ همانا ملک‌الموت شیطان را در دم مرگ از کسی که حافظ نماز است، دور می‌کند و شهادت بر وحدانیت خدا و رسالت رسول خدا را در هنگام هولناک مرگ به او تلقین می‌کند.»

آخرین لحظاتی که شیطان می‌تواند عقاید انسان را بگیرد، لحظه مرگ است. اگر فرد شک کند و با شک از دنیا برود، دیگر کار تمام است و کافر از دنیا رفته است، در حالی که عمری مسلمان بوده است، اما اگر نماز دقیق و درست بخواند، حضرت ملک‌الموت از او دفاع و شیطان را از او دور می‌کند و در آن حالت بسیار سخت برای او تلقین می‌خواند.

شرط شفاعت ائمه علیهم‌السلام

ابابصیر می‌گوید من بعد از وفات امام صادق علیه‌السلام به منزل ایشان رفتم برای این‌که به اهل بیت ایشان تسلیت بگویم. خانمی به نام ام‌حمیده که بسیار زن بزرگی است، می‌گوید اگر حضرت صادق علیه‌السلام را در لحظات آخر عمر می‌دیدی، چیز عجیب و غریبی را مشاهده می‌کردی. ایشان فرمود همه خویشان مرا جمع کنید. ما همه را جمع کردیم و بالای سر ایشان آوردیم. امام رو به همه این‌ها نگاه کردند و به همه بخشش کردند و بعد فرمودند شفاعت ما به کسی که نماز را سبک بشمارد، نمی‌رسد.

این یعنی اگر می‌خواهیم شفاعت ائمه علیهم‌السلام ما را از نجات دهد و بهشتی کند، باید نماز را بر همه امور دیگر مقدم بدانیم، نه این‌که امور دنیایی را که پیش می‌آید، انجام بدهیم و بعد به سراغ نماز برویم.

اطلاعات تماس

 

روابط عمومی گروه :    0989101660080

 

سامانه پیام کوتاه :     30002644555555

 

آدرس : استان قم شهر قم گروه پژوهشی تبارک

 

پست الکترونیک :    shiaquest@gmail.com

 

جستجو در سایت

درباره گروه تبارک

گروه تحقیقی تبارک با درک اهميت اطلاع رسـاني در فضاي وب در سال 88 اقدام به راه اندازي www.Tabarak.ir نموده است. اين پايگاه با داشتن بخشهای مختلف هزاران مطلب و مقاله ی علمي را در خود جاي داده که به لحاظ کمي و کيفي يکي از برترين پايگاه ها و دارا بودن بهترین مطالب محسوب مي گردد.ارائه محتوای کاربردی تبلیغ برای طلاب و مبلغان،ارائه مقالات متنوع کاربردی پاسخگویی به سئوالات و شبهات کاربران,دین شناسی،جهان شناسی،معاد شناسی، مهدویت و امام شناسی و دیگر مباحث اعتقادی،آشنایی با فرق و ادیان و فرقه های نو ظهور، آشنایی با احکام در موضوعات مختلف و خانواده و... از بخشهای مختلف این سایت است.اطلاعات موجود در این سایت بر اساس نياز جامعه و مخاطبين توسط محققين از منابع موثق تهيه و در اختيار كاربران قرار مى گيرد.

Template Design:Dima Group