منو سخنرانی مکتوب

گفتار دوم | از غیر برون شو!
شرح دعای ابوحمزه ثمالی به روایت استاد آقاتهرانی / این‌جا توجه‌شان را به سمت خدای تعالی معطوف می‌کنند تا از این حالت کوچه و بازار و زن و درس و مردم و این‌ها خارج شوند...

در بند اول دعا حضرت می‌فرمایند: «اِلهى لا تُؤَدِّبْنى بِعُقوُبَتِکَ وَ لا تَمْکُرْ بى فى حیلَتِکَ مِنْ اَیْنَ لِىَ الْخَیْرُ یا رَبِّ وَ لا یوُجَدُ اِلاّ مِنْ عِنْدِکَ وَ مِنْ اَیْنَ لِىَ النَّجاةُ وَ لا تُسْتَطاعُ اِلاّ بِکَ» این‌جا به زیبایی دارند به خدا توجه می‌کنند. این ابتدای کار است. امام ایستاده‌اند و فقط مدام او را می‌خوانند. خدایا! من را به عقوبت خودت ادب مکن، مبادا من را به حیله خودت بگیری. خدایا! خیر کجاست جز نزد تو؟ ای خدای من! خیر را جای دیگری پیدا نمی‌کنم جز پیش تو. این‌جا همه‌اش می‌بینیم که به سوی خداوند متعال توجه می‌کنند: «لاَ الَّذى اَحْسَنَ اسْتَغْنى عَنْ عَوْنِکَ» هیچ کس نیست که مستغنی از عون و رحمت تو باشد. همه و همه محتاج تو اند. آرام آرام به صفات او توجه می‌کنند تا برسند به این‌که بگویند: «یا ربّ». از ابتدای دعا تا این‌جا توجه‌شان را به سمت خدای تعالی معطوف می‌کنند تا از این حالت کوچه و بازار و خانه و زن و درس و مدرسه و حوزه و دانشگاه و جنگ و مردم و این‌ها خارج شوند و اصلاً از این جمع دل بکنند و بروند به سمت خدای تعالی. به این‌جا که می‌رسند، می‌فرمایند: «یا رَبِّ یا رَبِّ یا رَبِّ» ای خدای من! ای معبود من! ای کسی که همه چیز من دست توست.

اطلاعات تماس

 

روابط عمومی گروه :    0989101660080

 

سامانه پیام کوتاه :     30002644555555

 

آدرس : استان قم شهر قم گروه پژوهشی تبارک

 

پست الکترونیک :    shiaquest@gmail.com

 

جستجو در سایت

درباره گروه تبارک

گروه تحقیقی تبارک با درک اهميت اطلاع رسـاني در فضاي وب در سال 88 اقدام به راه اندازي www.Tabarak.ir نموده است. اين پايگاه با داشتن بخشهای مختلف هزاران مطلب و مقاله ی علمي را در خود جاي داده که به لحاظ کمي و کيفي يکي از برترين پايگاه ها و دارا بودن بهترین مطالب محسوب مي گردد.ارائه محتوای کاربردی تبلیغ برای طلاب و مبلغان،ارائه مقالات متنوع کاربردی پاسخگویی به سئوالات و شبهات کاربران,دین شناسی،جهان شناسی،معاد شناسی، مهدویت و امام شناسی و دیگر مباحث اعتقادی،آشنایی با فرق و ادیان و فرقه های نو ظهور، آشنایی با احکام در موضوعات مختلف و خانواده و... از بخشهای مختلف این سایت است.اطلاعات موجود در این سایت بر اساس نياز جامعه و مخاطبين توسط محققين از منابع موثق تهيه و در اختيار كاربران قرار مى گيرد.

Template Design:Dima Group