730 – آداب زیارت امام حسین (ع) چیست ؟

پاسخ – سعی کنید در زیارت ، زیارت نامه هایی که از ائمه معصومین به دست ما رسیده است را بخوانید . در کنار قبر معصومین می توان این زیارت نامه ها را خواند . کسانی هم که در راه دور هستند می توانند این زیارت نامه ها را بخوانند . برای بعضی از ایام زیارت نامه های خاصی وارد شده است . مثل زیارت امام حسین (ع) در روز عرفه و اربعین .برای بعضی از زیارت نامه ها توصیه های بیشتری شده است مثل زیارت امین الله و جامعه کبیره . زیارت جامعه یک دوره ی امام شناسی است .    فرموده اند که اگر شخص توانایی دارد زیارت نامه را ایستاده بخواند و اگر نمی تواند نشسته بخواند . مستحب است که انسان بعد از خواندن زیارت نامه دو رکعت نماز بخواند و ثواب آن نماز را به روح امام حسین (ع) هدیه کند . خواندن قرآن هم در زیارت خوب است . توبه ،استغفار و خواستن حاجت در مکان زیارت وارد شده است . در قبور اولیاء دعا زودتر اجابت می شود . زیرا آن مکان ، محل توجه الهی و نزول رحمت است.

769 – وقت خواندن دعای عهد تا چه زمانی است ؟  ( احکام آداب زیارت )
پاسخ- برای دعاهای صبح ساعت مشخص نکرده اند . این دعاهای صبح را می توان تا برآمدن آفتاب خواند . پس خوب است که اول روز این دعا را بخوانید و اگر کمی دیرتر بخوانید اشکالی ندارد.

اطلاعات تماس

 

روابط عمومی گروه :    +989101660080

 

سامانه پیام کوتاه :     30002644555555

 

آدرس : استان قم شهر قم گروه پژوهشی تبارک

 

پست الکترونیک :    Tabarak124000@gmail. Com

 

جستجو در سایت

درباره گروه تبارک

گروه تحقیقی تبارک با درک اهميت اطلاع رسـاني در فضاي وب در سال 88 اقدام به راه اندازي www.Tabarak.ir نموده است. اين پايگاه با داشتن بخشهای مختلف هزاران مطلب و مقاله ی علمي را در خود جاي داده که به لحاظ کمي و کيفي يکي از برترين پايگاه ها و دارا بودن بهترین مطالب محسوب مي گردد.ارائه محتوای کاربردی تبلیغ برای طلاب و مبلغان،ارائه مقالات متنوع کاربردی پاسخگویی به سئوالات و شبهات کاربران,دین شناسی،جهان شناسی،معاد شناسی، مهدویت و امام شناسی و دیگر مباحث اعتقادی،آشنایی با فرق و ادیان و فرقه های نو ظهور، آشنایی با احکام در موضوعات مختلف و خانواده و... از بخشهای مختلف این سایت است.اطلاعات موجود در این سایت بر اساس نياز جامعه و مخاطبين توسط محققين از منابع موثق تهيه و در اختيار كاربران قرار مى گيرد.

Template Design:Dima Group