روشن است كه دشمني با اين گروه ها نيز از مصداق هاي آشكار «بغض في الله» مي باشد.
مقام دوستي كنندگان در راه خدا
دوستي و دشمني در راه خدا علاوه بر تنظيم زندگي انسان در اين دنيا بر محور امر خدا، در واقع بذري است كه ثمره ارزشمند آن بيشتر در آن دنيا تجلي مي كند.
رسول خدا ـ صلي الله عليه و آله ـ مي فرمايد:
«يُنصَبُ لِطائفةٍ من النّاسِ كَراسيُّ حولَ العرشِ يَومَ القيامةِ وُجوُهُهُمْ كالقَمَرِ ليلَةَ البَدر يفزَعُ النّاسُ و لايفزَعونَ و يخافُ النّاسُ و لا يخافُونَ هُم اَولياءُ اللهِ لا خوفٌ علَيهِم و لا هُم يحزَنونَ فَقيلَ مَنْ هُم يا رسول اللهِ؟
قال ـ صلي الله عليه و آله ـ هُمُ المتَحابّوُنَ في الله»[1]
در روز قيامت صندلي هايي در اطراف عرش الهي براي گروهي از مردم نصب مي گردد. صورت آنان همانند ماه شب چهارده نوراني است. تمامي مردم اندوهگينند ولي آنان اندوهي ندارند. مردم مي ترسند و آنان نمي ترسند. آنها اولياء خدا هستند كه هيچ ترس و غمي ندارند. از رسول خدا ـ صلي الله عليه و آله ـ پرسيدند اينان چه كساني هستند؟ فرمود: آنها كساني هستند كه در راه خدا دوستي مي كنند.
[1] . محجة البيضاء، ج 3، ص 286.
علي اصغر الهامي نيا ـ اصول اخلاقي اسلامي، ص 55

اطلاعات تماس

 

روابط عمومی گروه :    +989101660080

 

سامانه پیام کوتاه :     30002644555555

 

آدرس : استان قم شهر قم گروه پژوهشی تبارک

 

پست الکترونیک :    Tabarak124000@gmail. Com

 

جستجو در سایت

درباره گروه تبارک

گروه تحقیقی تبارک با درک اهميت اطلاع رسـاني در فضاي وب در سال 88 اقدام به راه اندازي www.Tabarak.ir نموده است. اين پايگاه با داشتن بخشهای مختلف هزاران مطلب و مقاله ی علمي را در خود جاي داده که به لحاظ کمي و کيفي يکي از برترين پايگاه ها و دارا بودن بهترین مطالب محسوب مي گردد.ارائه محتوای کاربردی تبلیغ برای طلاب و مبلغان،ارائه مقالات متنوع کاربردی پاسخگویی به سئوالات و شبهات کاربران,دین شناسی،جهان شناسی،معاد شناسی، مهدویت و امام شناسی و دیگر مباحث اعتقادی،آشنایی با فرق و ادیان و فرقه های نو ظهور، آشنایی با احکام در موضوعات مختلف و خانواده و... از بخشهای مختلف این سایت است.اطلاعات موجود در این سایت بر اساس نياز جامعه و مخاطبين توسط محققين از منابع موثق تهيه و در اختيار كاربران قرار مى گيرد.

Template Design:Dima Group